تبلیغات
تاریخی سرگرمی
قالب وبلاگ

تاریخی سرگرمی
تنها درسی که از تاریخ می آموزیم این است که هیجکس از تاریخ نمی آموزد. 
نویسندگان
چت باکس


در افسانه ها اومده که شخصی کلید منزلش رو جلو در خونه گم میکنه ولی بدنبال کلید در کوچه میگشت.وقتی دلیل اینکاررو از اون پرسیدن گفت چون کوچه روشنه و جلو منزل تاریک!!
این افسانه گواه بر اینه که بعضی مواقع روی ساده ترین راه حلها اصرار میکنیم در حالیکه ممکنه کلید در تاریکی باشه نه در کوچه روشن! اینو نباید فراموش کرد.اگه راه حل اونقدر ساده باشه که همه میتونن بهش برسن،پس چرا تا بحال حل نشده.

زمانی تاجر فرشی زیر یکی از زیباترین فرشهای خود متوجه برآمدگی ای شد.بسرعت برای از بین بردن برآمدگی روی اون پرید و اونو محو کرد! اما دقایقی بعد برآمدگی از قسمت دیگه فرش بالا زد.تاجر دوباره روی اون پرید تا محو شد...و اینموضوع بدفعات تکرار شد.تااینکه تاجر مجبور شد فرش رو بلند کنه.زیر فرش ماری عصبانی دید!
اغلب با مشکلاتی روبرو میشیم که ناشی از توجه صرف به عوامل مشکل زا در گذشته بوده و این یعنی سطحی نگری صرف.بعضیها از نقاط ضعفشون آگاهند اما دست به هیچ اقدامی نمیزنن.احساس میکنن درهای زندگی برویشان بسته شده.
"باخبر شدن مهم است اما بطور قطع کافی نیست."اگه بدونیم چرخ زندگیمون پنچره و کاری نکنیم دچار رکود میشیم.باید تامل کنیم و فرصتی برای عمل کردن پیدا کنیم.گاهی لازمه با پای پیاده بمسیری که با شتاب طی کردیم برگردیم و متوجه نکات و درسهای زندگی بشیم و اینبار قدرتمندتر پیش بریم.اگه باز چرخ پنچر شد قادریم پنچری رو بگیریم.بجای آنکه منتظر بمانی تا کسی برای تو گل بیاورد،باغ خودت را بکار!!!

                                            


[ شنبه 13 آبان 1391 ] [ 10:23 ق.ظ ] [ اعظم ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

متولد16 اسفندم.یه دختر18 ساله دارم و یه پسر 12 ساله.سال 73 از دانشگاه چمران اهواز لیسانس تاریخ گرفتم.همسرم گاهی این مطالبو میخونه.به این خونه رسیدیدخاموش نباشید، از دیدن نظراتتون خوشحال میشم.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
كد عكس تصادفی

Online User