تبلیغات
تاریخی سرگرمی
قالب وبلاگ

تاریخی سرگرمی
تنها درسی که از تاریخ می آموزیم این است که هیجکس از تاریخ نمی آموزد. 
نویسندگان
چت باکس


ناپلئون در صدد بود که از راه ایران وقفقاز به هند لشکر بفرستد.پس بدنبال جلب نظر فتحعلیشاه و دربار ایران برامد.به همین منظور نامه ای به فتحعلیشاه نوشت. دربار پس از وصول نامه،کسی را که به زبان فرانسه آشنایی داشته باشد در تهران نیافتند و در عین حال نمیخواستند به اعضای سفارتخانه های خارجی مراجعه کنند...!!!
تصمیم گرفتند نامه ی امپراتور را به بغداد بفرستند تا کارگزار ایران(که معروف بود فرانسه میداند)ترجمه نماید.اما کارگزار معروف هم خیلی کم به زبان فرانسه آشنا بود و ضمنا نمیخواست خود را از تب وتاب بیندازد،در حاشیه ی نامه نوشت:"بناپارت نامی است و اظهار عبودیت میکند."             فتحعلیشاه.jpg


                                           توطئه
یکی از آداب ورسوم بزرگان مغول این بود که همراه مردگان خودشخص زنده ای را دفن میکردند تا جوابگوی عالم برزخ او باشد.اتفاقا زمان هلاکو مادر وی مرد.یکی از علمای دربار که با خواجه نصیر الدین طوسی دشمنی داشت به هلاکو گفت:برای ادای حق مادرتان مقرر فرمائید خواجه را با او دفن کنند تا آن مرحومه را به بهشت برساند.هلاکو از این پیشنهاد خوشحال شد و به خواجه گفت:شما به داد مادرم برسید!خواجه گفت مانعی ندارد،اما شما برای شغل مهم حکومت و سلطنت در عالم برزخ گرفتاری زیاد دارید.آیا بهتر نیست من همچنانکه در این دنیا وزارت شما را داشته ام،پس از وفات همراه شما دفن شوم تا بتوانم در آنجا هم به شما کمک نمایم؟هلاکو ضمن تایید سخنان خواجه گفت:پس برای دفن مادرم چه کسی را تعیین نمایم؟خواجه با اشاره به دشمن خود که طراح این توطئه بود گفت:این بزرگوار ! هلاکو این پیشنهاد را پذیرفت و دستور داد آن شخص را بامادرش دفن کنند.!                                                          
طبقه بندی: لطیفه ی تاریخی،
[ شنبه 7 مرداد 1391 ] [ 07:26 ق.ظ ] [ اعظم ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

متولد16 اسفندم.یه دختر18 ساله دارم و یه پسر 12 ساله.سال 73 از دانشگاه چمران اهواز لیسانس تاریخ گرفتم.همسرم گاهی این مطالبو میخونه.به این خونه رسیدیدخاموش نباشید، از دیدن نظراتتون خوشحال میشم.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
كد عكس تصادفی

Online User