تبلیغات
تاریخی سرگرمی
قالب وبلاگ

تاریخی سرگرمی
تنها درسی که از تاریخ می آموزیم این است که هیجکس از تاریخ نمی آموزد. 
نویسندگان
چت باکس


یکی از شخصیتهای مورد علاقه ی من لئوناردو داوینچی است.نه فقط به این دلیل که خالق لبخند ژکوند و شام آخره بلکه چشمان تیز وریش بلندش اورا شخصیتی مقتدر جلوه میداد.در عمل قسمت اعظم اقتدار لئوناردو در کارش متبلور بود.امروز اگر آدمی را در حکم نماد رنسانس بشمار آوریم او کسی جز لئوناردو نیست.زیرا وی تقریبا در هر چیزی دست داشت وتقریبا در هر کاری که کرد جرقه ای از آتش نبوغش را گنجانید.

                                                   

لئوناردو از۱۴۵۲ تا ۱۵۱۹ زندگی کرد.وی ایده های بسیار زیادی داشت که نمیتوانست روی همه ی آنها کار کند.ایده ها را در دفتر یاداشتش مینوشت وبسراغ کارهای دیگرش میرفت.نابغه‌ای بود که ذهن توانایش تا زمان باقی است آدمیان فانی را به اعجاب و ستایش وا خواهد داشت. آثار داوینچی اغلب دارای رمز و راز خاص خود هستند که همین امر باعث شهرت بیشتر داوینچی شده است.
وی در همان شهر کوچک ایتالیا که میزیست در کانون هنر رنسانس قرار داشت.فلورانس مملو از جنب وجوش بود.
لئوناردو وصیت کرد یادداشتها و نامه هایش به دوست وشاگردش "فرانسیسکو ملتزی "واگذار شوند.فرانسیسکو نتوانست به ایده های لئوناردو جامه ی عمل بپوشاند.اما میدانست که این دفترچه های یادداشت باید ارزشمند باشند.از این رو آنها را به خانواده اش سپرد.بتدریج این دفترچه ها به مجموعه داران فروخته شدند.برخی از آنها برای همیشه مفقود شدند.
اکنون این دفترچه های یادداشت در کتابخانه های اطراف اروپا پراکنده اند.اینها نمایانگر نخستین گامهایی اند که بسوی بسیاری از اختراعات برداشته شده اند
.

                                                                    

ادامه دارد...

منبع بعضی از قسمتهای متن:
"عصر اروپا "اثر شیلا برنز

 
طبقه بندی: تاریخی،
[ شنبه 31 تیر 1391 ] [ 07:01 ق.ظ ] [ اعظم ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

متولد16 اسفندم.یه دختر18 ساله دارم و یه پسر 12 ساله.سال 73 از دانشگاه چمران اهواز لیسانس تاریخ گرفتم.همسرم گاهی این مطالبو میخونه.به این خونه رسیدیدخاموش نباشید، از دیدن نظراتتون خوشحال میشم.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
كد عكس تصادفی

Online User