تبلیغات
تاریخی سرگرمی
قالب وبلاگ

تاریخی سرگرمی
تنها درسی که از تاریخ می آموزیم این است که هیجکس از تاریخ نمی آموزد. 
نویسندگان
چت باکس


یکی از دوستان پیشنهاد کرد در مورد تجربیاتم بنویسم.من بادخترم وپسرم دوستم اونم یه دوست صمیمی که همه ی گوشه کناره های زندگیشونو بهم میگن.اما چه جور به این اعتماد به مادر دست پیدا کردن؟
ماوالدین اگه بخوایم بچه رشد پیداکنه وآدم متشخصی از آب در بیاد:باید اجازه بدیم تا در کار خودش آزاد باشه.ماعلاقه مندیم بچه انطوری که دلمان میخواد از آب در بیاد.ولی اگه همیشه تمام کارهای اونها رو سرپرستی کنیم مرتب به او یاد بدیم فرمان بدیم که اینکارو بکن از اینجا برو این رابخر محالست این بچه یک آدم باشخصیت از آب دربیاد.تاحدی لازمه بچه روهدایت کنیم و تاحدودی هم او را آزاد بذاریم(یعنی هم هدایت و هم آزاد گذاشتن)وقتی این دو باهم همراه باشندفردی میشه خود ساخته.
سالها پیش وقتی هنور دخترم بدنیا نیومده بود به یک مطلبی برخوردم درباره ی آموزش پرواز کرکس به فرزندش.     بقیه  را در ادامه ی مطلب بخونید...

این پرنده وقتی میخواد پرواز رو به بچه اش یاد بده بعد از اینکه بچه پر در آورد-چون هنوز پرواز کردن را بلد نیست-او رابا نوکش روی بال خود انداخته وپرواز میکند. یک مقدار که بالا رفت یکدفعه بچه را رها میکند و او به حکم اجبار شروع میکند به پر وبال زدن ولی پر وبالهای نامنظم.گاهی بالامیرود گاهی پایین گاهی افقی گاهی عمودی.مادر مراقب اوست تاوقتی احساس میکنه خسته شده و اگه اونو نگیره سقوط میکنه اونوقت اونو میگیره و دو مرتبه روی بال خود میگذاررد.باز مقداری او را میبرد و با او میفهماند که اینطور باید حرکت کرد وبال زد وقتیکه رفع خستگی کرد دوباره آزادش میگذارد باز پر وبال میزند و به این ترتیب پرواز کردن را به فرزندش یاد میدهد. راهنمایی را با به خود وا گذاشتن توام میکند.

با یه مشاور هم صحبت کردم همین روش راپیشنهاد کرد(آزادی توام با نظارت)این روش جواب میده.شماقبول دارید؟یا راه بهتری میشناسید؟
طبقه بندی: تربیتی،
[ شنبه 17 تیر 1391 ] [ 02:42 ب.ظ ] [ اعظم ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

متولد16 اسفندم.یه دختر18 ساله دارم و یه پسر 12 ساله.سال 73 از دانشگاه چمران اهواز لیسانس تاریخ گرفتم.همسرم گاهی این مطالبو میخونه.به این خونه رسیدیدخاموش نباشید، از دیدن نظراتتون خوشحال میشم.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
كد عكس تصادفی

Online User